Cenk Uygur

Cenk Uygur
Cenk Uygur (23. června 2015)
Cenk Uygur (23. června 2015)
Rodné jménoCenk Kadir Uygur
Narození21. března 1970 (54 let)
Istanbul
BydlištěLos Angeles
Alma materColumbia Law School
Whartonova škola
East Brunswick High School
Povolánírozhlasový moderátor, advokát, youtuber, novinář, politik a televizní producent
ZaměstnavatelFaegre Drinker
OceněníEmperor Has No Clothes Award (2010)
Politická stranademokratická strana
Nábož. vyznáníateismus
PříbuzníHasan Piker (synovec)
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Cenk Kadir Uygur (* 21. března 1970, Istanbul, Turecko) je turecko-americký politický komentátor a aktivista. Je spoluzakladatel a hlavní konferenciér The Young Turks (TYT), hlavní aktivista hnutí Wolf PAC za odstranění velkých peněz z politiky stejně jako zakladatel hnutí Justice democrats a kandidát na prezidenta Spojených států amerických.

Narodil se v Istanbulu, ale v 8 letech jeho rodina emigrovala do Spojených států amerických, kde se usadili ve městě East Brunswick v New Jersey. Vystudoval management na University of Pennsynvania a práva na Columbia Law School. Pracoval jako právní zástupce v Drinker Biddle & Reath ve Washingtonu a Hayes & Liebman v New Yorku. V 90. letech byl voličem republikánské strany, později změnil názor a začal více sympatizovat s demokraty. Po jen několikaměsíční kariéře právního zástupce zkusil pracovat v médiích – jako politický komentátor. Měl svou talk show na rádiu WWRC ve Washingtonu a WRKO v Bostonu. V letech 2010-2011 dělal zprávaře na MSNBC, ale po neshodách s vedením odešel. Spolupracoval na produkci zpráv WAMI-TV nazvaných The Times v Miami, nakonec zakotvil v Los Angeles.

Jedna z jeho univerzitních prací z roku 1991 o Arménské genocidě s podtitulem Historical fact or falsehood? (Historický fakt nebo lež?) polemizoval o oprávněnosti označení dané události z roku 1915 za genocidu s přikloněním se k tomu, že genocidou nebyla. Později, kdy ho od roku 2007 v jeho show, The Young Turks, začala doplňovat Ana Kasparian, potomek arménských imigrantů, jež tuto genocidu prožili, si nechal vyložit její úhel pohledu a na toto téma změnil názor.[1]


From Wikipedia, the free encyclopedia · View on Wikipedia

Developed by Tubidy